Prečo chcem na IT konferencii hovoriť o HR?

Martin Kopta mi položil veľmi dobrú otázku: Prečo chcem na IT konferencii WebExpo 2013 hovoriť práve o pracovných pohovoroch?

Mám k tomu dva dôvody:

1. WebExpo je viac než vývojárska konferencia

WebExpo je pre mňa viac než vývojárska konferenciu. Sú tam ľudia, ktorí sa točia okolo počítačov. Lenže zastúpená je celá škála profesií. Od programátorov, cez designerov, až po businessmanov. Tému svojej prednášky sa snažím vyberať tak, aby oslovila, počila a pobavila čo najširšie spektrum návštevníkov.

Ak je konferencia vyložene programátorská, nemám problém urobiť čisto vývojársku prednášku s ukážkami kódu. Viď moja prednáška o vývoji rozšírení na DevFest 2012:

Na WebExpe ma vždy najviac zaujali prednášky, ktoré mali presah do iných odborov. Sexuológ, architekt, marketér. Všetci ma vytiahli z vývojárskeho ghetta, ukázali mi veci z inej perspektívy, nakopli ma aby som si rozšíril obzory. Presne to isté by som rád urobil pre ostatných návštevníkov.

2. Ajťáci to zúfalo potrebujú

Bol som veľa krát na obidvoch stranách barikády pri zháňaní vývojárov. Ako by povedal Roy Batty: “Videl som veci, ktorým by ste vy ľudia neverili.”

Myslím si, že ajťáci zúfalo potrebujú vedieť, ako byť marketovateľni a ako sa marketovať. Už sa pomaly naučili, že neplatí: “keď to bude kvalitné, ľudia prídu sami.” A to je super. Ale je čas rozšíriť to aj na marketing samého seba.

Som presvedčený, že keď pomôžem vývojárom byť lepší a lepšie sa presadiť, pomôžem tým nielen im, ale aj firmám, ktoré ich potrebujú.

Tak čo, Martin, presvedčil som ťa? Presvedčil som aj vás ostatných? Ak áno, prosím zahlasujte za moju prednášku (hlasuje sa zaškrtnutím hviezdičky vedľa názvu).